Yulaf ezmesi zayıflatır mı?

Yulaf ezmesi zayıflatır mı yoksa kilo aldırır mı birlikte inceleyelim; metabolizma hızlandırıcı etkisi ve yağ yakımına yardımcı etkisi sayesinde doğrudan zayıflatma etkisi olmasa da zayıflamaya yardımcıdır. 
Blog Figure

Yulaf ezmesi kilo verdirir mi?

Yulaf bireylerin ihtiyaç duyduğu enerji, protein gereksinmesini karşılamanın yanında vitamin mineral, antioksidan ve yüksek lif içeriği sayesinde uzun süreli tokluk hissi sağlar. Sıklıkla diyet yapan bireylerin tercih ettiği yulaf, sabah kahvaltılarında süt ve yoğurtla birlikte tüketilmektedir. Yulaf ezmesi içerisine kuru meyve ve kuru yemiş eklenerek sağlıklı bir öğün alternatifidir. 

Yulaf zayıflatır mı sorusuna ne yazık ki evet cevabı veremeyiz. Çünkü 3 yemek kaşığı yulaf 1 dilim ekmeğe denk gelmektedir. Yani porsiyon ölçüsü göz önünde bulundurularak tüketilmesi gereken bir besin maddesidir. Ancak yüksek lif içeriğinin yüksek olması sayesinde gün içerisinde tatlı krizlerini önleyerek zayıflamaya yardımcıdır. Yüksek lif içeriği kabızlık problemlerinin giderilmesinde etkilidir. Metabolizma hızlandırıcı etkisi ve yağ yakımına yardımcı etkisi sayesinde doğrudan zayıflatma etkisi olmasa da zayıflamaya yardımcıdır. 

Diyet yaparken yulafı nasıl tüketebiliriz? 

3 yemek kaşığı yulaf ezmesi 

1 su bardağı süt

10 fındık

2 kuru kayısı 

Yaklaşık 250 kkal olup günde zinde ve sağlıklı başlamanı için bir kahvaltı öğünü olarak tüketebilirsiniz. 

 

yulaf ezmesi diyeti yulaf lapası diyeti yulaf yulaf ezmesi yulaf ezmesi faydaları yulaf ezmesi kilo aldırır mı