Yeşil erik zayıflatır mı?

Yeşil erik zayıflatır mı en çok merak edilenler arasında. Erik başlıca C vitamini içeriği sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Demir emilimini arttırır. Uzun süreli tokluk hissi sağlar.
Blog Figure

Çoğu kişinin en sevdiği meyve cevabı yeşil eriktir. Yeşil erik başlıca C vitamini, A vitamini magnezyum, fosfor ve yüksek lif içeriğine sahiptir. Beslenme alışkanlıklarının ve beslenme düzeninize bağlı olarak, yeterli ve dengeli bir diyet listesine eklenen yeşil erik zayıflatır mı ? sorusuna gelin hep birlikte bakalım. Tek başına sadece yeşil erik tüketimi zayıflamanıza ne yazık ki yardımcı değildir. Ancak bahsettiğimiz şekilde ilave edilen yeşil erik hem zayıflamanıza yardımcıdır hem de vücut için birçok faydası bulunmaktadır. Yeşil erik başlıca C vitamini içeriği sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir. Demir emilimini arttırır. Yüksek lifli içeriği sayesinde bağırsakların düzenli çalışmasını sağlar. Uzun süreli tokluk hissi sağlar. Yeşil eriği zayıflama sürecinde rahatlıkla kullanarak zayıflamanızı hızlandırabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken en önemli husus tuzla tüketmemeniz. Yeşil eriği tuzlayarak tüketmek hem zayıflamanızı engeller, hem de birtakım rahatsızlıklara sebep olarak vücutta su tutulumuna sebep olabilmektedir. Çünkü tuz hipertansiyon hastalığına sebep olabilmektedir. Ayrıca vücutta su tutulumu ile ödem şişkinlik problemleriniz olabilmektedir. 

1 porsiyon meyve hakkını yeşil erikten yana kullanmak isteyenler için 1 porsiyon için tüketebileceğiniz yeşil erik adedi 10’dur. 10 adet yeşil erik 85 kkal olup yaklaşık 5 gram lif içerir. 

yeşil erik yeşil erik faydaları erik erik kilo yapar mı erik kilo aldırır mı