Yatmadan önce soda içmek zayıflatır mı?

Soda gece veya gündüz fark etmeksizin dilediğiniz zaman içeceğiniz bir içecektir. Ancak ne yazık ki sadece yatmadan önce tek başına soda içerek zayıflamanız mümkün değildir
Blog Figure

Soda su içerisine eklenmiş karbonatlı sudur. Maden suyu ise doğal sulardan elde edilmiş, vitamin ve mineral içeceğidir. Öncelikle günümüzde neredeyse soda ve maden suyu ayrımı hiç yapılmadığını söylemekle başlayabiliriz. Piyasadaki tüm ürünler maden suyu olarak bilinmektedir. Maden suyu ve soda tüketimi sindirim sistemine olumlu etkileri ve vücut sıvı dengesini sağlamada görev alır. Hazımsızlığı yok eder. Mide rahatlaması sağlar. Ancak tansiyon hastalığı olan bireylerin maden suyu içerisinde yer alan Na (Sodyum) içeriği yüzünden maden suyu tüketimi uzman gözetiminde olmalıdır.  Maden suyu ve soda içeriğinin ayırt edilmemesi ile birlikte soda tüketiyorum diyen bir bireyin aslında maden suyu tükettiği düşünülebilir.

''Peki yatmadan önce soda içmek zayıflatır mı ?'' sorusuna bakalım. Soda gece veya gündüz fark etmeksizin dilediğiniz zaman içeceğiniz su ve sıvı tüketiminizi arttıran bir içecektir. Ancak ne yazık ki sadece yatmadan önce tek başına soda içerek zayıflamanız mümkün değildir. Evet zayıflamanıza katkı sağlayabilir. Ancak maalesef zayıflama sürecinde mucize bir besin yoktur. Yediklerinize dikkat ederek sağlıklı bir diyet listesi uygulayıp aynı zamanda fiziksel aktivitenizi arttırarak takviye olarak soda tüketimi kilo vermenizi hızlandırmaya yardımcıdır. Son olarak soda ve/veya maden suyu tüketiminizde dikkat etmeniz gereken en önemli husus aromalı (limonlu, karpuzlu vs.) gibi sodalardan uzak durmalısınız. Çünkü 1 su bardağı maden suyu kalori içermeyip, vitamin ve mineralden zengindir. Ancak aromalı sodalar ise yapay tatlandırıcı içermektedir. Bu nedenle yüksek şekeri yüzünden kilo vermenizi engelleyecektir. 

maden suyu karbonatlı su soda