Türk kahvesi zayıflatır mı?

Türk kahvesi zayıflatır mı yoksa kilo yapar mı gelin birlikte ineceleyelim. Sade türk kahvesi diyeti kolaylaştırmanıza yardımcı olacaktır, bir sonra ki öğününüzdeki besin tüketiminin azalmasına yardımcı olur..
Blog Figure

Bireylerin gün içerisinde severek tükettikleri bir içecek olan kahvenin birçok çeşidi bulunmaktadır. Kahve severlerinin sıklıkla tükettiği Türk kahvesi yoğun iş temposunda güne başlarken, gün arasında bir molada köpüklü Türk kahvesi  severek tüketilen bir içecektir. 

Türk kahvesi zayıflama diyetlerinde de ara öğünlerin vazgeçilmezidir. Kahvaltı sonrasında 1 fincan Türk kahvesi ile metabolizmanın hızlandığı bilinmektedir. Ayrıca Türk kahvesinin içerisindeki kafein ve kateşin bileşikler sayesinde yağ yakıcı özelliği bulunmaktadır. Buna bağlı olarak metabolizma hızının arttığı söylenebilmektedir.

1 fincan orta şekerli Türk kahvesi yaklaşık 40 kkal’dir. 1 fincan sade tük kahvesi ise sadece 3 kkal’dir. Türk kahvesi iştah mekanizması üzerinde de oldukça etkilidir. Gün içerisinde içilen sade türk kahvesi bir sonraki öğününüzdeki besin tüketiminin azalmasına bağlı olarak zayıflamaya yardımcıdır. Sütlü olarak da tüketilebilen Türk kahvesi, günde 2 fincanı geçmemelidir. Diğer kahvelere nazaran yüksek kafein sebebiyle kalp çarpıntısına sebep olabilmektedir. 

Bir beslenme uzmanı olarak ben kuşluk ara öğününde 1 fincan Türk kahvesi ve yanında 3 det kuru kayısı tüketimini öneriyorum.  Türk kahvesi içerisine ekleyeceğiniz 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı sayesinde Türk kahvesinin yağ yakıcı özelliğini arttırırken, metabolizma hızını da arttırmaktadır.

türk kahvesi kilo aldırır mı sade türk kahvesi zayıflatır mı tarçınlı türk kahvesi zayıflatır mı türk kahvesi diyeti türk kahvesi türk kahvesi kilo yapar mı