Sarımsak yutmak zayıflatır mı?

Sarımsak yutmak zayıflatır mı sorusu en merak edilen konular arasında; düzenli sarımsak tüketimi sindirim sistemi rahatsızlıklarını giderirken, bağırsak hareketlerini de arttırmaktadır.
Blog Figure

Sarımsak çok güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Soğan sarımsak ikilisi olarak tüketimi oldukça zor birer sebzelerdir. Çoğu kişi soğan ve sarımsaktan kokusu sebebiyle uzak dururken, peki son zamanların en popüler diyetlerinden biri olan sarımsak yutmak zayıflatır mı ? sorusunun cevabına gelin hep birlikte bakalım. 

Öncelikle kalp damar rahatsızlıklarının giderilmesinde, kolestrol ve damar tıkanıklığı gibi rahatsızlıklara iyi gelen sarımsak zayıflama sürecinde ise tek başına zayıflatır demek doğru olmaz ancak, bu süreci hızlandırmaya yardımcı çok güçlü bir bitkidir. Düzenli sarımsak tüketimi, vücudu dışarıdan gelebilecek her türlü bakteri enfeksiyona karşı koruyup doğal bir antibiyotik görevi görerek vücut direncinizin artmasını sağlar. Sarımsak yutmak ile sarımsağı çiğneyerek tüketmeniz neticesinde her besinde olduğu gibi ilk sindirim ağızda başlar, buna mekanik sindirim denir. 

Çiğneyerek tükettiğiniz zaman daha fazla etkisini görebileceğinizi söyleyebiliriz. Ancak kokusundan dolayı sarımsağı tamamen hayatından çıkaran kişiler için zayıflama sürecindeki metabolizma hızlandırması ve vücut direncini arttırmasından yararlanmak için sarımsağı direk yutabilirler. Ancak bu direk sarımsak yutarak zayıflayabileceğiniz iddialarına yalanlamaktadır. Düzenli sarımsak tüketimi sindirim sistemi rahatsızlıklarını giderirken, bağırsak hareketlerini de arttırmaktadır. Ancak kronik rahatsızlığı olan örneğin tansiyon hastalarının sarımsak tüketimi için bir beslenme uzmanına danışarak tüketmesi gerekmektedir. 

sarımsak sarımsak faydaları sarımsak kilo aldırır mı