Maydanoz suyu zayıflatır mı?

Maydanoz suyu zayıflatır mı sorusu en merak ettiklerimiz arasında, zayıflama diyetlerinde sıklıkla kullanılan maydanoz ve maydanoz suyu özellikle kalori miktarı çok çok düşüktür.
Blog Figure

Zayıflama diyetlerinde sıklıkla kullanılan maydanoz ve maydanoz suyu özellikle kalori miktarı çok çok düşüktür. Ödem atıcı özelliği sayesinde şişkinliği de azaltmaktadır. Salatalarda, et yemeklerinde de yer alan maydanoz A C ve K vitamini kaynağıdır. Antioksidan özellik göstererek vücudu yeniler ve cildi güzelleştirir

Maydanoz en çok vücudu toksinlerden arındırmasıyla vücuttaki fazla suyu atmasıyla karşımıza çıkmaktadır. Maydanoz veya maydanoz çayı idrar söktürücü etkisi sayesinde böbrek sağlığı açısından önemlidir. Bu nedenle de idrar yollarında sorun olan bireylerin tüketebileceği sağlıklı bir alternatiftir. İdrar yollarını çalıştırmasıyla vücuttan atılan toksin ve ödem ile birlikte yağ yakımına da yardımcıdır. Ayrıca kan dolaşımını hızlandırıcı ve kolestrol düşürücü etkiye sahiptir.

Akşam öğünlerinizde tüketebileceğiniz kalorisi düşük bol limonlu maydanoz salata sayesinde uzun süreli tokluk hissi sağlayabilirsiniz. Tek başına maydanoz suyu ile zayıflama sağlayamayabilirsiniz. Ancak yeterli ve dengeli beslenmeye ek olarak fiziksel aktivitenizi arttırarak maydanoz kürü tüketmek zayıflamaya yardımcıdır. Aynı zaman da folik asit kaynağı olan maydanoz Sinir sistemi üzerinde birçok yararı bulunmaktadır. Gün içerisinde tüketebileceğiniz maydanoz limon kürü tarifi için; 

1 demet maydanozun yarısını saplarıyla birlikte blendere atınız. İçerisine 1 adet limon sıkarak, ilave edeceğiniz 5-6 adet buzla birlikte blenderize edebilirsiniz. Son olarak 1 çay kaşığı zencefil ekleyerek tüketebilirsiniz. Afiyet olsun. 

maydanoz maydanoz suyu maydanoz çayı limonlu maydanoz maydanoz kürü maydanoz limon kürü