Maden Suyu Zayıflatır mı?

Maden Suyu Zayıflatır mı, diyet yaparken maden suyu içilir mi gibi sorular en çok merak edilen konular arasında. Tüketirken dikkat etmeniz gereken vitamin mineral içeriğidir. Yüksek mineral ve vitamin içeriği sayesinde vücut su dengesini sağlar.
Blog Figure

Maden suyu günlük beslenmede sıklıkla yer verilen bir içecektir. Bir bireyin günlük su tüketimi kg başına 30 ml olarak hesaplanmaktadır. Örneğin 65 kg ağırlığındaki bir bireyin günlük su tüketimi yaklaşık 2 litredir. Bu sebeple su tüketiminde zorlanan bireylerin gün içerisinde 2 adet maden suyu içmeleri su içme isteğini arttırırken aynı zamanda midenin rahatlamasına da yardımcı olmaktadır. 

Özellikle gün içerisinde akşam öğününde biraz fazla kaçırmanız sonucunda midenizin daha rahat sindirebilmesi için doğal maden suyu içebilirsiniz. 

Birçok markanın çeşitli maden suyu bulunmaktadır. Tüketirken dikkat etmeniz gereken vitamin mineral içeriğidir. Yüksek mineral ve vitamin içeriği sayesinde vücut su dengesini sağlar. İçerisinde bulunan minerallerden özellikle Na (Sodyum) içeriğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Bir çeşit kronik rahatsızlık olan tansiyon hastalığında tüketimin sınırlanması gerektiğini de söyleyebiliriz. 

diyet yaparken maden suyu içilir mi maden suyu diyeti maden suyu