Limonlu su zayıflatır mı?

Limonlu su zayıflatır mı en çok merak edilen konulardan birisi. Sabahları uyanınca aç karnına limonlu su içmek bireylerin zayıflama diyetlerinde kullandığı bir yöntemdir.
Blog Figure

Limon bireylerin günlük beslenmesinde sıklıkla tükettiği bir besin maddesidir. Yemeklerin içerisine çorbalara ve özellikle salatalara eklenen limon günlük su tüketimi az olan bireylerin suyun aromasını ve tadını değiştirerek su tüketimini arttırmak için kullanabildiği güçlü bir antioksidandır. 

Sabahları limonlu su içmek zayıflatır mı ?

Sabahları aç karnına limonlu su içmek bireylerin zayıflama diyetlerinde kullandığı bir yöntemdir. Tek başına etkili olduğu kesinlikle söylenemez. Ancak mide asidetesini etkileyerek vücut ph’ını etkilemektedir. İçeriğindeki güçlü C vitamini ile bağışıklık güçlendirici besinler arasında yer almaktadır. Gece yatmadan limonlu su içmek ise vücudu toksinlerden arındırmaya yardımcıdır. Zayıflama diyetlerinde yeterli ve dengeli beslenen bireylerin spor yaparak sağlıklı bir kilo verme sürecindeyken limonlu su yağ yakımına yardımcı olmaktadır. Tek başına limonlu suyun zayıflamaya etkisi yoktur. Ancak düzenli fiziksel aktivite ve sağlıklı bir zayıflama diyetindeyken kilo verme sürecini hızlandırdığı bilinmektedir. Gün içerisinde şişkinlik ödem problemleri yaşayan bireylerin 1 litre su içerisine 1 adet limon, birkaç sap maydanoz, 2-3 adet karanfil, bir parça kök zencefil ilave ederek tüketmesi hem ödem atmaya hem kilo vermeye yardımcıdır. 

Limonlu Tarçınlı Çay Tarifi: 

1 litre su içerisine 1 demet maydanoz, 2 adet kabuk tarçın, 1 adet elma ve 1 adet limon ekleyerek kaynamaya bırakınız kaynadıktan sonra kısık ateşte 5 dk daha kaynadıktan sonra ılık olarak tüketebilirsiniz. Afiyet Olsun ☺

Bu çay hem ödem atmanızı hem uzun süreli açlıklarınızın önüne geçerek kilo kontrolüne yardımcı oalcaktır. 

limon limonlu su faydaları