Limon zayıflatır mı ?

Yapılan son çalışmalar C vitaminin vücuttaki yağları yakımını hızlandırdığı verilerle desteklenmektedir. Bu sebeple limon zayıflatır mı soruna cevap olarak zayıflamanıza yardımcı olmaktadır denebilir.
Blog Figure

Limon mutfaklarımızda sıklıkla kullandığımız bir besin maddesidir. Özellikle salataların vazgeçilmezi haline gelen limon başlıca güçlü bir C vitamini kaynağıdır. Birçok mineralden zengin olan limon fitokimyasal bileşiklerden de zengindir. Yapılan son çalışmalar C vitaminin vücuttaki yağları yakımını hızlandırdığı verilerle desteklenmektedir. Bu sebeple limon zayıflatır mı soruna cevap olarak zayıflamanıza yardımcı olmaktadır denebilir. Çünkü limonun tek başına zayıflatabilir etkisi var diyebilmek için birkaç çalışmayla daha desteklenmelidir. 

Limon için hepimizin bildiği grip, hastalık gibi durumlarda tüketilmesi sonucu bağışıklığı güçlendirmektedir. Limonu günlük beslenmenize yapacağınız sağlıklı tariflerde şekerde, vanilin yerine kullanarak yiyecek ve içeceklerinize ekleyebilirsiniz. Ayrıca su tüketiminde zorlanan bireylerin içtikleri su içerisine limon ekleyerek aroma katabilir ve su tüketimini arttırabilirler. 

limon c vitamini limon faydaları