Lahana suyu zayıflatır mı?

Lahana suyu zayıflatır mı bir çoğumuzun merak ettiği bir konu; Vücuttaki zararlı toksinlerden arındıran ve zarar görmüş hücre sayısını azaltmaya yardımcı lahana suyu güçlü bir antiokisidan kaynağıdır.
Blog Figure

Vücuttaki zararlı toksinlerden arındıran ve zarar görmüş hücre sayısını azaltmaya yardımcı lahana suyu güçlü bir antiokisidan kaynağıdır. Özellikle kansere karşı korumada etkinliği bilimsel ve klinik olarak kanıtlanmış çalışmalar bulunmaktadır. Birçok kanser türüne karşı koruyucu etki gösteren lahana suyu zayıflatır mı ? sorularına cevap olarak tek başına zayıflamada mucize bir besin yoktur. Haşlanmış lahana suyu zayıflamaya yardımcı, metabozlizmayı hızlandırıcı etkilerinin yanın sıra cildi de iyi gelmektedir.

Lahana suyu içmek tat ve kokusu bakımın aslında zor bir besindir. Ancak haşlanmış lahana suyu neredeyse 0 kaloridir. Lahana, kalsiyum, magnezyum B1, B2, C vitamininden zengin olup güçlü bir polifenol bileşiktir. Ayrıca yüksek lifli içeriği sayesinde uzun süreli tokluk hissi sağlarken yağ yakıcı özelliği sayesinde kilo kontrolüne yardımcıdır. Bölgesel zayıflama diyetlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. İçerisinde glukosinatlar dediğimiz bileşiklerden zengindir. Ancak bu bileşikler gaz yapıcı özelliğe sahiptir. Gaz problemi yaşayan bireylerin tüketmesi bu yüzden sakıncalıdır. Tiroid hastalarının lahana, turp, kara lahana, lahana suyu tüketimi için bir beslenme uzmanına danışması gerektiği de unutulmamalıdır. 

Lahana suyu tarifi

Küçük bir beyaz lahanayı haşlayın, yapraklarını içerisine ekleyeceğiniz bol yeşillik ve dilediğiniz sebze ile salata olarak tüketebilirsiniz. Suyunu ise günde 1 defa içerek açlığınızı dengeleyebilir uzun süreli tokluk hissi sağlayarak kilo vermenize yardımcıdır. 

zayıflama çayı lahana suyu diyeti lahana suyu ile zayıflama lahana suyu lahana suyu faydaları