Kefir zayıflatır mı?

Kefir zayıflatır mı yoksa kilo aldırır mı birlikte inceleyelim.. Zayıflama diyetlerinde uzun süreli tokluk hissi sağlamasıyla ve etkinliği klinik olarak kanıtlanmış bir çok yararı vardır
Blog Figure

Çok eski zamanlardan bu yana beslenmede sıklıkla kullanılan kefir bir şifa kaynağı olarak görülmektedir. Günümüzde de fonksiyonel gıda trendiyle birlikte probiyotik ve probiyoktik içeren gıdaların başında kefir gelmektedir. Sütten biraz daha koyu bir kıvama sahip olan kefir, yüksek protein içeriği sayesinde de zayıflama diyetlerinde oldukça tercih edilmektedir. 

Kefir bağırsak sağlığı açısından oldukça önemlidir. Kolondaki yararlı bakterilerin sayısını arttırarak burada fermente olur ve kolay bir dışkılama sağlar. Yüksek protein içeriğinin yanında kalsiyum ve magnezyum içeriğinin yüksek olmasıyla da zengin bir vitamin mineral deposudur. 

Kefir kilo verdirir mi ?

Zayıflama diyetlerinde ara öğünlerinde meyve ile birlikte tüketimi uygundur. Çünkü meyve doğal bir lif kaynağı olan prebiyotik açısından zengindir. Kefir ise güçlü bir probiyotik kaynağıdır. Bu ikili besin tüketimi sonucunda vücuttan kolayca atılır, metabolizmayı hızlandırır fakat hazır olarak satılan meyveli kefir yüksek oranda şeker içeriyor olabilir o yüzden sade olanı tercih edilmelidir. Tek başına zayıflamada mucize bir besin olmayan kefir, yanında tükettiğiniz besin maddeleri ile birlikte kabızlık problemlerinin giderilmesine yardımcı olmaktadır. Bağışıklığı güçlendirir. Şişkinlik, hazımsızlık gibi problemlerinin giderilmesinde etkilidir. Zayıflama diyetlerinde uzun süreli tokluk hissi sağlamasıyla ve etkinliği klinik olarak kanıtlanmış bir çok yararı ile sıklıkla kullanılmalıdır. 

kefir kilo aldırır mı meyveli kefir kilo aldırır mı diyet yaparken kefir içilir mi kefir kilo verdirir mi kefir diyeti kefir ile zayıflama