Kahve zayıflatır mı?

Kahve zayıflatır mı yoksa kahve kilo yapar mı birlikte inceleyelim; zayıflama diyetlerinde de ara öğünlerin vazgeçilmezi haline gelen kahve Türk kahvesi, filtre kahve, esperesso gibi çeşitleri tüketilmelidir.
Blog Figure

 

Bireylerin çoğu gözünü açar açmaz bir kahve ile güne başlamak ister. Güne zinde ve daha enerjik olarak başlamak için içilse de kahvenin insan vücuduna birçok yararı bulunmaktadır. Hatta birçok birey sabah aç karnına kahve içerek kahvaltı öğününü dahi atlamaktadır. Ancak kahveyi uzun süreli bir açlıktan sonra kahvaltı yerine tüketmektense kahvaltı sonrası ara öğününde tüketebilirsiniz. Kahvenin içerisinde yer alan kafein metabolizmanızı hızlandırır, yağ yakımına yardımcıdır. Ayrıca kahve diüretik etkisi sayesinde vücut dolaşımını da hızlandırır. Yapılan araştırmalarda düzenli kahve tüketen bireylerin tüketmeyenlere nazaran antioksidan seviyesinin daha yüksek olduğu görülmüştür.

Kahve kilo yapar mı ?

Eğer sade olarka içerseniz, hayır.. Zayıflama diyetlerinde de ara öğünlerin vazgeçilmezi haline gelen kahve Türk kahvesi, filtre kahve, esperesso gibi çeşitleri tüketilmelidir. Çünkü içerisine ilave edilen şeker fazladan kalori alımınıza sebep olacaktır. Bu nedenle şekersiz sade kahve tüketmelisiniz. Doktorunuzun herhangi bir yasaklaması yoksa günde 2 fincan şekersiz kahve tüketimi vücudunuzu yabancı maddelerden arındırmaya, kalp sağlığınızı ve kanserden korumada ve kilo vermenizde etkilidir. Kilo vermenize yardımcı olması sizi yanıltmamalı. Çünkü çok fazla kahve tüketimi gün içerisinde kalp çarpıntısına, ellerde titreme gibi sorunlara da sebebiyet vermektedir. Bu nedenle sağlığınız için porsiyon ölçüsünü göz önünde bulundurarak, günde 2 fincan şekersiz, kremasız ve süt tozu olmayan kahveleri tüketebilirsiniz. 

türk kahvesi kilo aldırır mı türk kahvesi diyeti filtre kahve zayıflatır mı kahve diyeti sütlü kahve kilo aldırır mı kahve kilo yapar mı