Bisiklet sürmek zayıflatır mı?

Bisiklet sürmek zayıflatır mı en çok merak edilen sorulardan birisi; Evet bisiklete binmek zayıflatır doğru beslenme ve doğru kardiyo programıyla ideal kiloya ulaşmanıza yardımcı olacaktır
Blog Figure

Bireylerin günlük beslenmesinde asıl olan yeterli ve dengeli beslenmesidir. Yeterli ve dengeli beslenmesine bağlı olarak da fiziksel aktivitesini arttıran bireyler ideal kilolarına ulaşabilmektedir. Öncelikle kendinizi yaparken mutlu hissedeceğiniz bir fiziksel aktivite olan bisiklet sürmek yoğun bir kalori yakımı ve büyük bir efor sarf ettiğinizden bisiklet sürmek zayıflatır.

 Ancak istediğiniz her şeyi ve vücudunuzdun ihtiyaç duyduğu enerjiden fazlasını almanız sonucundaki bisiklet sürmeniz ancak fazla yediklerinizi yakacağından dolayı ne yazık ki zayıflamanıza yardımcı olamayacaktır. Bu nedenle sağlıklı ve dengeli bir zayıflama diyet sürecindeyken bisiklet sürmeniz zayıflamanıza katkı sağlayacaktır. Ayrıca bisiklet sürme tüm vücudu çalıştırdığından dolayı bölgesel yağlanmalarınızı da azaltıp vücutta yağ yakmanıza yardımcı olacaktır. 

Bisiklete binmek zayıflatır mı ?

Dünya Sağlık Örgütü orta şiddetteki günlük 30 dk haftalık 150 dk fiziksel aktiviteyi sağlıklı bir yaşam için önermektedir. Siz de boş zamanlarınızda hem vücudunuzun her bölgesini çalıştırmak, hem zayıflamak amacıyla yarım saatli bisiklet sürmeniz sonucunda yaklaşık 500 kkal yakabilirsiniz. Doğal ortamda bisiklet süremeyen imkanı olmayan bireylerin ise spor salonlarında bisiklet sürerek kondisyon kazanmaları hem vücut yapıları için hem kalp damar rahatsızlıklarının giderilmesinde hem de yağ yakıcı etkisinden yararlanabilirler. 

bisiklet zayıflatır mı bisiklet bisiklet sürmek bisiklete binmek zayıflatır mı spor yapmak kilo verme