Aç karnına türk kahvesi içmek zayıflatır mı?

Aç karnına türk kahvesi içmek zayıflatır mı yoksa kilo aldırır mı ? Türk kahvesi içerisinde yer alan biyoaktif bileşenler ile sağlığınızı koruyucu ve/veya geliştirici etkiye sahiptir
Blog Figure

Güne başlarken ya da gün ortasında severek tükettiğimiz Türk kahvesi içerisinde yer alan biyoaktif bileşenler ile sağlığınızı koruyucu ve/veya geliştirici etkiye sahiptir. Günün yoğunluğu esnasında kahve çeşitleri ile daha zinde ve enerjik kalmayı başarabilirsiniz. Öncelikle kahve çok güçlü bir antioksidandır. Yani kahve,  vücudunuza zarar verebilecek her türlü bileşene karşı sizi korumaktadır. Kahvenin faydaları saymakla bitmez.

Türk kahvesinin faydaları nelerdir ?

Özellikle kadınların oldukça şikayetçi olduğu selülit problemlerinin giderilmesini sağlar. Kolon ve karaciğer kanserine karşı koruyucudur. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını hızlandırır. İştah baskılayıcı özelliği sayesinde daha az besin tüketimini sağlar ve bu sayede zayıflamanıza yardımcıdır. Peki aç karnına türk kahvesi zayıflatır mı ? Bu sorunun cevabına gelin hep birlikte bakalım. Türk kahvesi mide problemi olmayan bireylerin sabah tüketmesinde bir sakınca yoktur. Ancak zayıflama diyetlerinde ara öğünlerde sıklıkla Türk kahvesine yer verilmektedir. Ancak bu kısımda dikkat edilmesi gereken şey kahvenin şekersiz oluşudur. Kahvaltı sonrası kuşluk ara öğününde 1 fincan sade Türk kahvesi yanında 2 adet kuru kayısı tüketerek düşük kalorili bir ara öğün yapabilirsiniz. Kahvenin şekersiz tüketiminde zorlanan bireyler kahveye bir aroma katmak ve yağ yakımını hızlandırıcı etkisini de arttırmak amacıyla tarçınlı Türk kahvesi de yapabilirler. Bu sayede hem kahvenin hem de tarçının yağ yakıcı özelliğinden yararlanabilir, aynı zamanda kan şekerinizi de dengeleyebilirsiniz. Kahve ile ilgili dikkat etmeniz gereken husus çok fazla kahve tüketimi kafein içeriğinin yüksekliği sebebiyle çarpıntıya sebep olabilir. Günlük kafein alımı yetişkin bir bireyde 300 mg ile sınırlanmıştır. 1 fincan Türk kahvesi yaklaşık 100 mg kafein içermektedir. Bu sebeple 3 fincan ile kahve tüketiminizi sınırlamalısınız. 

kahve diyet yaparken türk kahvesi içilir mi türk kahvesi